Для переходу на стару версію сайта перейдіть за посиланням

Перелік регульованих шкідливих організмів

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства аграрної політики України

29.11.2006 № 716

(у редакції наказу Міністерства аграрної політики України

від 04.08.2010  № 467)

 

 

 

 

 

 

П Е Р Е Л І К

регульованих шкідливих організмів

А-1

 

Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

 

 

1.

Aculops fuchsiae Keifer

- галовий кліщ фуксії

2.

Oligonychus perditus Pritchard & Baker

- ялівцевий кліщ.

 

Комахи

 

1.

Acleris gloverana Wals.

- західна чорноголова листокрутка-брунькоїд

2.

Acleris variana Fern.

- східна чорноголова листокрутка-брунькоїд

3.

Aeolesthes sarta Sols.

- узбецький вусач

4.

Aleurocanthus spiniferus Quaint.

- шипувата чорна білокрилка

5.

Aleurocanthus woglumi Ashby

- чорна цитрусова білокрилка

6.

Amauromyza maculosa Mall.

- хризантемний листяний мінер

7.

Anoplophora chinensis Forst.

- вусач китайський

8.

Anoplophora glabripennis Motsh.

- азіатський вусач

9.

Anthonomus bisignifer Schen.

- суничний квіткоїд

10.

Anthonomus signatus Say

- суничний брунькоїд

11.

Bactrocera dorsalis Hend.

- східна фруктова муха

12.

Bactrocera zonata Saund.

- персикова фруктова муха

13.

Bemisia tabaci Gen.

- тютюнова білокрилка

14.

Cacoecimorpha pronubana Hubn.

- гвоздична листокрутка

15.

Callosobruchus chinensis Linn.

- китайський зерноїд

16.

Callosobruchus maculatus Fabr.

- чотирьохплямистий зерноїд

17.

Carposina niponensis Wals.

- персикова плодожерка

18.

Caryedon gonagra Fabr.

- арахісовий зерноїд

19.

Ceratitis capitata Wied.

- середземноморська плодова муха

20.

Ceratitis cosyra Walk.

- мангова фруктова муха

21.

Ceratitis rosa Karch.

- натальська фруктова муха

22.

Choristoneura conflictana Walk.

- велика тополева листокрутка

23.

Choristoneura fumiferana Clem.

- ялинова листокрутка

24.

Choristoneura occidentalis Freem.

- східна ялинова листокрутка

25.

Choristoneura rosaceana Har.

- скошенополоса листокрутка

26.

Conotrachelus nenuphar Herb.

- плодовий довгоносик

27.

Cydia packardi Zell.

- вишнева плодожерка

28.

Cydia prunivora Wals.

- сливова американська плодожерка

29.

Dendrolimus sibiricus Tschetv.

- сибірський шовкопряд

30.

Diabrotica barberi Smith & Lawr.

- північний кукурудзяний жук

31.

Diabrotica speciosa Germ.

- діабротика особлива

32.

Diabrotica undecimpunctata Man.

- південний кукурудзяний жук

33.

Dinoderus bifoveolatus Woll.

- каптурник багатоїдний

34.

Dryocosmus kuriphilus Yas.

- азіатський каштановий галовий пильщик

35.

Epitrix cucumeris Har.

- гарбузова блішка

36.

Epitrix tuberis Gent.

- картопляна блішка

37.

Ips hauseri Reit.

- киргизький гірський короїд

38.

Ips subelongatus Motsch.

- великий модриновий короїд

39.

Lepidosaphes ussuriensis Bork. 

- усурійська комоподібна щитівка

40.

Liriomyza huidobrensis Blanc.

- південний американський мінер

41.

Liriomyza sativae Blanc.

- овочевий листяний мінер

42.

Liriomyza trifolii Burg.

- конюшинний або хризантемний мінер

43.

Maconellicoccus hirsutus Green

- жорстковолосий червець

44.

Malacosoma americanum Fabr.

- східно-американський похідний шовкопряд

45.

Malacosoma disstria Hub.

- лісовий похідний шовкопряд

46.

Malacosoma parallella Staud.

- гірський кільчастий шовкопряд

47.

Margarodes vitis Philippi

- виноградний червець

48.

Melanotus communis Gyll.

- ковалик загальний

49.

Monochamus alternatus Hope

- вусач мінливий

50.

Monochamus carolinensis Oliv.

- вусач каролінський

51.

Monochamus marmоrator Kirb.

- вусач мармуровий

52.

Monochamus mutator Le Сont.

- вусач змінний

53.

Monochamus nitens Bat.

- вусач сяючий

54.

Monochamus notatus Drury

- вусач помічений

55.

Monochamus obtusus Cas.

- вусач тупий

56.

Monochamus scutellatus Say

- вусач щитовий

57.

Monochamus titillator Fabr.

- вусач дрібний

58.

Naupactus leucoloma Boh.

- білокаймистий жук

59.

Numonia pyrivorella Mats.

- грушева вогнівка

60.

Opogona sacchari Boj.

- бананова міль

61.

Pissodes nemorensis Germ.

- смолівка кедрова

62.

Pissodes strobi Peck.

- смолівка веймутової сосни

63.

Pissodes terminalis Hop.

- смолівка верхівок сосни

64.

Popillia japonica Newm.

- японський жук

65.

Premnotrypes latithorax Pier.

- широкогрудий андійський картопляний         довгоносик

66.

Premnotrypes suturicallus Kusch.

-мозолистий картопляний довгоносик

67.

Premnotrypes vorax Hust.

- ненажерливий картопляний довгоносик

68.

Rhagoletis pomonella Walsh.

- яблунева муха

69.

Rhagoletis cingulata Loew.

- східна вишнева муха

70.

Rhagoletis indifferens Cur.

- західна вишнева муха

71.

Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.

- кореневий червець

72.

Scirtothrips aurantii Faure.

- південноaфриканський цитрусовий трипс

73.

Scirtothrips сitri Moul.

- північний каліфорнійський цитрусовий трипс

74.

Scirtothrips dorsalis Hood.

- чилійський жовтий чайний трипс

75.

Scolytus morawitzi Sem.

- заболонник Моравіца

76.

Sinoxylon conigerum Gers.

- каптурник зубчастий

77.

Sirex ermak Sem

- чорно-блакитний рогохвіст

78.

Spodoptera eridania Cram.

- південна совка

79.

Spodoptera frugiperda Smith

- кукурудзяна листяна совка

80.

Spodoptera littoralis Boisd.

- єгипетська бавовникова совка

81.

Spodoptera litura Fabr.

- азіатська бавовникова совка

82.

Tecia solanivora Pov.

- гватемальська картопляна міль

83.

Tetropium gracilicorne Reit.

- тонковусий вусач

84.

Thrips palmi Karn.

- трипс Пальмі

85.

Toxoptera citricida Kirk.

- тропічна цитрусова попелиця

86.

Trogoderma granarium Ev.

- капровий жук

87.

Tuta absoluta Meyr.

- південноамериканська томатна міль

88.

Unaspis citri Comst.

- апельсинова щитівка

89.

Xylotrechus altaicus Geb.

- алтайський модриновий вусач

90.

Xylotrechus namanganensis Heyd.

- наманганський вусач

91.

Zabrotes subfasciatus Boh.

- бразильська бобова зернівка.

 

Хвороби рослин

 

Грибкові хвороби

 

1.

Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx

- чорний рак гілок

2.

Сeratocystis fagacearum (Bretz) Hunt

- вілт (в’янення) дубу

3.

Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter

- рак, синява деревини платану

4.

Chrysomyxa arctostaphyli Dietel

- жовта іржа відьміних мітел ялини

5.

Cronartium coleosporioides J.C. Arthur

- ріжкоподібна іржа

6.

Cronartium comandrae Peck

- іржа командри

7.

Cronartium comptoniae J.C. Arthur

- стовпчаста іржа сосни

8.

Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.

- веретеноподібна іржа

9.

Cronartium himalayense Bagchee

- пухироподібна іржа сосни

10.

Cronartium kamtschaticum Jorstad

- іржа японської білої сосни

11.

Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai

- ріжкоподібна іржа букових

12.

Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.

- аскохітоз хризантем

 

13.

Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka

- західна галоподібна іржа

 

14.

Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada

- іржа груші і ялівцю

15.

Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck

- бурувата іржа айви

16.

Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow

- іржа американського глоду

17.

Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein

- іржа яблуні і кедру

18.

Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada

- іржа яблуні і ялівцю

19.

Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis

- іржа тцуги

20.

Melampsora medusae Th?men

- іржа тополі

21.

Monilinia fructicola (Winter) Honey

- плодова гниль

22.

Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr

- коричневий плямистий опік хвої

23.

Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans

- коричневий опік хвої сосни

24.

Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota

- септоріоз хвої японської модрини

25.

Mycosphaerella populorum G.E. Thompson

- септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі

26.

Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington

- почорніння коріння

 

27.

Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma

- фіалофорне в’янення гвоздики

 

28.

Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson

- жовта кільцева гниль

29.

Phoma andigena Turkensteen

- чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі

30.

Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart

- плямистість яблуні

31.

Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert

- техаська коренева гниль

32.

Phytophthora fragariae Hickman

- фітофтороз коренів суниці

33.

Puccinia horiana P. Hennings

- біла іржа хризантем

34.

Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton

- диплодіоз кукурудзи

35.

Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton

- диплодіоз кукурудзи

36.

Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue

- сажка картоплі

37.

Tilletia indica Mitra

- індійська сажка пшениці.

 

Бактеріальні хвороби

 

1.

Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.

- бактеріальний вілт гвоздики

 

2.

Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii,  Xanthomonas stewartii Dowson

- бактеріальне в’янення кукурудзи

 

3.

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi

- бура гниль картоплі

4.

Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.

- жовта хвороба гіацинтів

 

5.

Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.

- бактеріальний опік рису

6.

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al

- бактеріальна строкатість рису

 

7.

Xylella fastidiosa Wells et al.

- бактеріоз винограду (хвороба Пірса)

8.

Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.

- бактеріальне в’янення винограду

 

 

Вірусні хвороби

 

1.

Cherry little cherry closterovirus (non-European)

- клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні)

2.

Cherry rasp leaf nepovirus

- неповірус рашпілеподібності листя  черешні

3.

Chrysanthemum stem necrosis tospovirus

- тосповірус некрозу стовбура хризантем

4.

Chrysanthemum stunt pospoviroid

- віроїд уповільнення росту хризантем

5.

Impatiens necrotic spot tospovirus

- тосповірус некротичної плямистості

6.

Peach rosette mosaic nepovirus

- мозаїка розеток персика

7.

Potato Andean mottle comovirus

- комовірус андійської плямистості картоплі

8.

Potato black ringspot nepovirus

- вірусна чорна кільцева плямистість картоплі

9.

Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus

- рабдовірус жовтої карликовості картоплі

10.

Potato yellow vein crinivirus

- вірус пожовтіння жилок листя картоплі

11.

Raspberry ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості малини

12.

Strawberry latent C virus

- латентна С-вірусна хвороба суниці

13.

Tobacco ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості тютюну

14.

Tomato ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості томатів.

 

Нематоди

 

1.

Aphelenchoides besseyi Christie

- рисова нематода

2.

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle

- соснова стовбурова нематода

3.

Globodera pallida (Stone) Behrens

- бліда картопляна нематода

4.

Heterodera glycines Ichinohe

- соєва нематода

5.

Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley

- колумбійська галова нематода

 

6.

Meloidogyne fallax Karssen

- несправжня колумбійська нематода

7.

Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen

- несправжня галова нематода

8.

Radopholus similis (Cobb) Thorne

- бананова свердлова нематода.

 

Бур’яни

 

1.

Ambrosia psilostachya  D.C.

- амброзія багаторічна

2.

Ambrosia trifida L.

- амброзія трироздільна

3.

Bidens pilosa  L.

- череда волосиста

4.

Bidens bipinnata  L.

- череда двічіпірчаста

5.

Helianthus californicus  D.C.

- соняшник каліфорнійський

6.

Helianthus ciliaris  D.C.

- соняшник війчастий

7.

Ipomea hederaseae L.

- іпомея плющеподібна

8.

Ipomea lacunosa  L.

- іпомея ямчаста

9.

Iva axillaris Pursh.

- бузинник пазушний

10.

Polygonum pensylvanicum  L.

- гірчак пенсільванський

11.

Raimania laciniata  Hill.

- райманія розсічена

12.

Solanum carolinense  L.

- паслін каролінський

13.

Solanum elaeagnifolium  Cav.

- паслін лінійнолистий

14.

Solanum triflorum  Nutt.

- паслін триквітковий

15.

Striga lutea Lour.

- стрига жовта

16.

Striga euphrasioides Benth.

- стрига очанкоподібна

17.

Striga hermontica Benth.

- стрига єгипетська.

 

А-2

 

Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

 

Комахи

 

1.

Diabrotica virgifera virgifera Le Conte

- західний кукурудзяний жук

2.

Frankliniella occidentalis Perg.

- західний квітковий трипс

3.

Hyphantria cunea Drury

- американський білий метелик

4.

Phthorimaea operculella Zell.

- картопляна міль.

 

Хвороби рослин

 

Грибкові хвороби

 

1.

Mycosphaerella linicola Naumov

- пасмо льону

2.

Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival

- рак картоплі.

 

Бактеріальні хвороби

 

1.

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.              

-    бактеріальний опік плодових.

 

Вірусні хвороби

 

1.

Beet necrotic yellow vein furovirus

- вірусне некротичне пожовтіння жилок       цукрового буряку (ризоманія)

2.

Plum pox potyvirus

- потівірус шарки сливи (віспа).

 

Нематоди

 

1.

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

- золотиста картопляна нематода.

 

Бур’яни

 

1.

Acroptilon repens  L.

- гірчак повзучий (степовий)

2.

Ambrosia artemisiifolia  L.

- амброзія полинолиста

3.

Cеnchrus longispinus Fernald.

- ценхрус довгоголковий

4.

Cuscuta alba J. Presl et C. Presl

- повитиця біла

5.

Cuscuta  approximata  Bab.

- повитиця зближена

6.

Cuscuta  australis R. Br.

- повитиця південна

7.

Cuscuta basarabica Buia

- повитиця бесарабська

8.

Cuscuta сampestris Yunck.

- повитиця польова

9.

Cuscuta epilinum Weihe

- повитиця льонова

10.

Cuscuta epithymum L.

- повитиця чебрецева

11.

Cuscuta europaea L.

- повитиця європейська

12.

Cuscuta gronovii Willd.

- повитиця Гронова

13.

Cuscuta lupuliformis Krock.

- повитиця хмельовидна

14.

Cuscuta monogyna Vahl.

- повитиця одностовпчикова

15.

Cuscuta suaveolens Ser.

- повитиця запашна

16.

Cuscuta trifolii Bab.

- повитиця конюшинна 

17.

Cuscuta viciae Schultz

- повитиця викова

18.

Cuscuta Lehmanniana Bge.

- повитиця Лемана

19.

Sorghum halepense  (L.) Pers.

- сорго алепське (гумай)

20.

Solanum rostratum  Dunal.

- паслін колючий.

 

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

 

1.

Lopholeucaspis japonica Cock.

- японська паличкоподібна щитівка

2.

Quadraspidiotus perniciosus Comst.

- каліфорнійська щитівка

3.

Viteus vitifolii Fitch.

- виноградна філоксера.

 

Хвороби рослин

 

Бактеріальні хвороби

 

1.

Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff)

- кільцева гниль картоплі 

2.

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

- бактеріальна плямистісь листя кісточкових

3.

Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al.

- чорна бактеріальна плямистість пасльонових.

 
Вірусні хвороби

 

1.

Potato spindle tuber pospiviroid

- віроїд веретеноподібності бульб картоплі

2.

Tomato spotted wilt tospovirus

- вірус плямистості томату (вілт).

 

Нематоди

 

1.

Ditylenchus destructor Thorne

- стеблова нематода картоплі

2.

Ditylenchus dipsaci  Filipjev

- стеблова нематода.

 

Бур’яни

 

1.

Ailanthus altissima (Mill.) Swingle

- айлант найвищий (китайський ясен).

 

 

Начальник

Головної державної інспекції

з карантину рослин України                                                                     В.Є. Симонов

 

2014.12.10 09:07