Для переходу на стару версію сайта перейдіть за посиланням

Томатна міль знову наступає

tuta absoluta.jpg


13 квітня 2016 року
в Одеській області при проведенні фітосанітарного контролю в СФК “Іллічівськ” у вантажі свіжих томатів вагою 19,8 тонн з Туреччини, було виявлено карантинний для України шкідливий організм – південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.) (гусениці в живому стані).

Заражений вантаж було затримано. Однак, власник даного вантажу наполягав на тому, що при проведенні експертизи в Одеській обласній фітосанітарній лабораторії виникла помилка, і його вантаж вільний від будь-яких карантинних організмів. Тому, на вимогу вантажовласника, 14 квітня цього року було проведено повторну (арбітражну) експертизу зразків томатів, від даного вантажу, в Центральній фітосанітарній лабораторії (м. Київ). В результаті ентомологічного аналізу було підтверджено наявність у даному вантажі томатів гусениць південноамериканської томатної молі в живому стані.

Наразі щодо зараженого вантажу, приймається рішення про повернення його до країни-експортера – Туреччини, або знищення.

По факту випадку виявлення південноамериканської томатної молі підготовлено та відправлено нотифікаційне повідомлення до Туреччини.

Зазначаємо, що з початку квітня, це вже друге виявлення томатної молі в турецьких томатах !

                                                                                 

Південноамериканська томатна міль – це на сьогодні один з найнебезпечніших шкідників томатів, а також інших Пасльонових, як у відкритому ґрунті так і в теплицях в Південній Америці, Африці та Європі. Потрапляючи в нові для себе умови шкідник спричиняє в деяких випадках 100% втрати врожаїв томатів. В Україні також нещодавно були виявлені окремі вогнища цієї молі. Карантинні обмеження діють в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Заражені площі контролюються фітосанітарними інспекторами, там тривають заходи зі знищення шкідника.

Вітчизняним імпортерам свіжих томатів та інших Пасльонових необхідно звернути посилену увагу на безпеку та якість товарів, які вони планують придбати та завезти в Україну. Високий фітосанітарний ризик становлять вантажі свіжих томатів, які завозяться з таких країн світу як Туреччина, Іспанія та Туніс.

 

 

 

2016.04.15 12:17