• In English
  • Всеукраїнський семінар на тему: «Альтернативні методи дослідження в мікробіології. Актуальні питання мікробіологічних лабораторій»
    , опубліковано 09 Грудня 2024 року о 16:16

    Всеукраїнський семінар на тему: «Альтернативні методи дослідження в мікробіології. Актуальні питання мікробіологічних лабораторій»

    Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) продовжує активно впроваджувати інноваційні підходи до підготовки фахівців у лабораторній сфері, сприяючи розвитку професійних навичок і знань.

    Один із таких важливих заходів — всеукраїнський семінар на тему: «Альтернативні методи дослідження в мікробіології. Актуальні питання мікробіологічних лабораторій», який відбувся 05-06 грудня 2024 року в місті Рівне.

    Цей Всеукраїнський семінар став платформою для обміну досвідом, обговорення актуальних проблем і пошуку нових рішень, щодо альтернативних методів досліджень мікробіології та обговорення кількісного та якісного підходів валідації та варіфікації данних на прикладах (case study).

    Всеукраїнський семінар, організований ДНДІЛДВСЕ за підтримки Держпродспоживслужби та у співпраці з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області, об’єднав провідних фахівців лабораторної мережі Держпродспоживслужби.

    Всеукраїнський семінар пройшов у два етапи, що поєднували теоретичну та практичну частини.

    Особливо цінною була практична частина, що пройшла на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. Відпрацьовували методи ідентифікації збудників, виконувати вправи на основі конкретних прикладів та обговорювати актуальні виклики у роботі мікробіологічних лабораторій.

    Основні теми Всеукраїнського семінару включали:

    • Контроль біобезпеки в лабораторіях і облік руху мікроорганізмів.
    • Техніки відбору змивів для мікробіологічних досліджень.
    • Визначення якості сирого молока, щодо кількості соматичних клітин.
    • Оцінка якості питної води: підрахунок Escherichia coli.
    • Оцінка якості мікробіологічних методів і планування валідації та верифікації.
    • Виділення та ідентифікація збудників, зокрема сибірки, з урахуванням міжнародних стандартів.
    • Практичні вправи з мікроскопічного методу і альтернативних підходів у дослідженнях.

    Інтерактивний формат заходу, що поєднав лекції з практичними завданнями та обговоренням реальних ситуацій, дозволив учасникам здобути нові знання, поділитися професійним досвідом і знайти рішення для сучасних проблем галузі.

    Підсумкова частина семінару стала важливим моментом для обміну досвідом і знаннями. Під час сесії питання-відповіді учасники мали можливість обговорити актуальні питання, а також поділитися власними досягненнями та ефективними рішеннями, які вони впроваджують у своїй роботі

    Всеукраїнський семінар став черговим важливим кроком у підвищенні рівня лабораторних досліджень в Україні, орієнтуючись на міжнародні стандарти. Учасники отримали цінні знання, нові практичні навички та налагодили контакти для подальшої співпраці.

    Учасники Всеукраїнського семінару високо оцінили експертність фахівців ДНДІЛДВСЕ та подякували за якісно підготовлені матеріали та змістовні презентації.

    Окрема подяка навчально-методичному відділу за професійну організацію та модерацію заходу, а також Держпродспоживслужбі за всебічну підтримку й сприяння.

    Особливу подяку ДНДІЛДВСЕ висловлює нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми маємо можливість працювати, розвивати науку і проводити такі важливі заходи навіть в ці складні часи. Їхня відданість і героїзм надихають нас рухатися вперед заради майбутнього України.

    469128042_122143335782351774_17712560603305606_n
    Мусієць
    469152119_122143335794351774_809510019560727736_n
    previous arrow
    next arrow

     

     

    Call Now Button