• In English
 • Історія

  Історія Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи розпочалася у 1933 році, коли була створена Біловодська ветеринарно-бактеріологічна лабораторія (Луганська область), яку у 1949 році перепрофілюювали у Біловодську республіканську науково-практичну лабораторію з обслуговування коней Міністерства сільського господарства УРСР (Луганська область).

  19 лютого 1953 року з метою поліпшення справи по узагальненню досвіду, опрацювання та організації заходів боротьби з бруцельозом і туберкульозом сільськогосподарських тварин, а також для покращення методичного керівництва роботою обласних і міжрайонних ветеринарно-бактеріологічних лабораторій, Рада Міністрів Української РСР постановила перевести Біловодську науково-практичну ветеринарно-бактеріологічну лабораторію Міністерства сільського господарства УРСР з с. Біловодськ Ворошиловоградської області в м. Київ, присвоївши їй назву: Республіканська науково-практична ветеринарно-бактеріологічна лабораторія Міністерства сільського господарства УРСР.
  1 січня 1986 року постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів УРСР Республіканська науково-практична ветеринарно-бактеріологічна лабораторія Міністерства сільського господарства УРСР була перейменована на Республіканську науково-практичну ветеринарну лабораторію Держагропрому УРСР.

  З 1 серпня 1991 року Республіканська науково-практична ветеринарна лабораторія Держагропрому УРСР за постановою Кабінету Міністрів УРСР перейменована на Республіканську науково-практичну ветеринарну лабораторію Міністерства сільського господарства УРСР.

  З 5 травня 1992 року за Наказом Президента України – нова назва: Республіканська науково-практична ветеринарна лабораторія Міністерства сільського господарства і продовольства України.

  З 25 грудня 1992 року – Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини Міністерства сільського господарства і продовольства України.

  З 25 липня 1997 року – Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини Міністерства агропромислового комплексу України.

  З 1 січня 2000 року – Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України.

  4 червня 2007 року згідно Наказу Міністерства аграрної політики України на базі Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини створено Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ).

  На сьогодні ДНДІЛДВСЕ є провідною арбітражною установою в Україні, рефенс-центром щодо інфекційних захворювань тварин, науково-дослідним методичним центром для фахівців лабораторної діагностики. На базі інституту функціонує 10 науково-дослідних відділів та 10 допоміжних відділів. Підрозділи Інституту оснащені сучасним високоточним обладнанням.
  Випробувальний Центр ДНДІЛДВСЕ акредитований відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 НААУ (атестат №20489 від 11.01.2022).

  Сфера акредитації інституту включає:
  • тестування харчових продуктів, сировини тваринного, рослинного і біотехнологічного походження, кормів, кормової сировини і вітамінних препаратів з точки зору якості і безпеки, молекулярно-генетичні дослідження – 875 показники;
  • діагностику хвороб тварин інфекційної та неінфекційної етіології – 267 захворювань 53 методами;
  • визначення 219 санітарно-гігієнічних показників факторів виробничого середовища.

  Випробувальний центр ДНДІЛДВСЕ є першою в Україні випробувальною лабораторією, акредитованою на відповідність ДСТУ EN ISO/ІЕС 17043:2017 «Оцінка відповідності. Загальні вимоги до перевірки професійного рівня» як провайдер програми перевірки кваліфікації «ВЕТ-ТЕСТ».
  Інститут виступає як акредитований провайдер за хіміко-токсикологічними, мікробіологічними, бактеріологічними, імунологічними, вірусологічними, патоморфологічними та молекулярно-генетичними дослідженнями.

  Інститут має дозвіл референт-лабораторії ЄС зі сказу (м. Нансі, Франція) на визначення напруженості імунітету проти сказу у м’ясоїдних за допомогою FAVN test на культурі клітин. Дослідження є обов’язковим при вивозі домашніх тварин (собак та котів) до країн Європи.

  На базі інституту функціонує метрологічна служба Держпродспоживслужби України, яка є центром метрологічного забезпечення ветеринарної лабораторної справи в Україні.
  Для забезпечення контролю якості лабораторних досліджень інститут бере активну участь у міжнародних раундах міжлабораторних порівняльних випробувань FAPAS, FEPAS, GEMMA, а також у «Міжнародних професійних тестах з діагностики: грипу птиці і Ньюкаслської хвороби, блутангу, африканської та класичної чуми свиней, з антирабічного серологічного контролю».

  Працівники інституту регулярно у провідних науково-дослідних та лабораторно-діагностичних установах Європи та США.

  Call Now Button