• In English
  • Напрями наукової діяльності

     Основні напрями наукової (науково-технічної) діяльності Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) спрямовані на проведення наукових досліджень та розробку нормативних документів з питань профілактики, діагностики та ідентифікації хвороб тварин; апробацію методик оцінки якості та безпечності продуктів, кормів та кормових добавок тваринного і рослинного походження; імунобіологічних, біологічних, рослинних, хімічних, хіміко-фармацевтичних засобів захисту тварин.

     На сьогодні ДНДІЛДВСЕ є провідною арбітражною установою в Україні, рефенс-центром щодо інфекційних захворювань тварин, науково-дослідним методичним центром для фахівців лабораторної діагностики.

     На базі інституту функціонує 11 науково-дослідних відділів та 14 допоміжних відділів. Підрозділи Інституту оснащені сучасним високоточним обладнанням. ДНДІЛДВСЕ здійснює: тестування харчових продуктів, сировини тваринного, рослинного і біотехнологічного походження, кормів, комбікормів, комбікормової сировини та вітамінних препаратів, води (868 показників); діагностика захворювань заразної етіології та незаразної патології (267 захворювань 53 методами); визначення санітарно-гігієнічних показників (219 показників).

     На базі інституту функціонує Випробувальний центр (ВЦ) ДНДІЛДВСЕ, до якого входять референс-лабораторії та метрологічна служба, яка координує роботи, пов’язані із забезпеченням єдності вимірювань на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби України. Щороку ВЦ ДНДІЛДВСЕ на державне замовлення виконує моніторингові програми: «План державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та інших забруднювачів у живих тваринах, необроблених харчових продуктах тваринного походження», «План протиепізоотичних заходів з профілактики основних заразних хвороб тварин в Україні» тощо.

     Інститут надає науково-практичні консультації установам ветеринарної медицини України з питань лабораторної діагностики хвороб тварин і ветеринарно-санітарної експертизи.

     У 2015 р. ДНДІЛДВСЕ внесений до бази даних Агентства наукових досліджень Європейської Комісії як некомерційна, наукова і громадська організація, що дозволяє інституту брати участь у міжнародних наукових проєктах та грантах разом з європейськими науково-дослідними установами та здійснювати фінансові операції.

     У 2020 р. колектив ДНДІЛДВСЕ нагороджений Кабінетом Міністрів України Почесною грамотою за вагомий внесок у забезпечення розвитку галузі ветеринарної медицини.

     Інститут є співзасновником 2 наукових друкованих засобів масової інформаці: Журнал One Health Journal, Ветеринарна біотехнологія: бюлетень.

     З метою підтвердження результатів лабораторних досліджень небезпечних інфекційних хвороб ДНДІЛДВСЕ співпрацює з міжнародними референс-лабораторіями та референс-центрами передового досвіду МЕБ, ВОЗТ, ВООЗ, FAO, ОБСЄ, МАГАТЕ та Євросоюзу.

    Call Now Button