• In English
 • Єдиний портал повідомлень викривачів

  Відповідно до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) від 31.08.2023 № 190/23 “Про початок роботи Єдиного порталу повідомлень викривачів” ДНДІЛДВСЕ підключено до

  Єдиного порталу повідомлень викривачів.

  Посилання : https://whistleblowers.nazk.gov.ua

  Подання повідомлення (у тому числі анонімне), можна подати про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону;

  Єдиний портал повідомлень викривачів

  це інформаційно-комунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», що забезпечує обмін даними з викривачем за допомогою мережі Інтернет, збирання, зберігання, використання, захист, облік, пошук, узагальнення повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, а також іншої інформації, в тому числі про статус викривачів, стан розгляду їх повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.

  Хто такий викривач корупції?

  Закон України «Про запобігання корупції» у розділі VІІІ «Захист викривачів» визначає вимоги щодо віднесення особи до викривача корупції, гарантії захисту викривачів, забезпечення умов для здійснення повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень чи інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

  При цьому законодавство України розрізняє заявників та викривачів. Різниця між ними полягає в тому, що будь-яка людина може повідомити про корупцію, якщо переконана, що її інформація є достовірною. Але не завжди той, хто повідомив про корупцію, є викривачем.

  Викривач – це особа, яка надає достовірну інформацію про корупційне правопорушення, якщо ця інформація стала їй відома під час її трудової, професійної, господарської, громадської діяльності.

  Відмінності між викривачем та заявником полягають у тому, що:

  1. Закон України «Про запобігання корупції» має вимоги до джерела, з якого викривачу стала відома інформація про корупцію.

  2. Джерелом інформації може бути:

  • трудова і професійна діяльністьтобто, коли про корупційні правопорушення дізнаються під час роботи,

  • господарська діяльність,

  • громадська діяльність,

  • наукова діяльність,

  • проходженням служби чи навчання,

  • участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

  Користування Порталом

  здійснюється на безоплатній основі цілодобово сім днів на тиждень, крім випадків проведення модернізації або планових і позапланових профілактичних та/або методологічних недоліків чи технічного збою в роботі) розміщується на офіційному веб-сайті НАЗК.

  Call Now Button