Перейти до основної сторінки
Начальник відділу: Юлія Валеріївна Глухонець
Тел.:
E-mail: julia.hlukhonets@vet.gov.ua
Основними завданнями відділу є:
Забезпечує планування та організаційні заходи для безперервного професійного розвитку, навчання та вдосконалення професійної компетентності державних службовців і працівників (фахівців) Держпродспоживслужби у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, лабораторній справі, субʼєктів господарської діяльності з урахуванням їхніх потреб і пріоритетних напрямів розвитку та діяльності Держпродспоживслужби.
Постійна підтримка професійного рівня фахівців відповідно до актуальних потреб та викликів, сприяння впровадженню концепції «Єдине здоров’я».
Визначення змісту організаційних форм навчального процесу з підвищення кваліфікації, стажування, дистанційного навчання, самоосвіти.
Розробка методичних рекомендацій щодо організації й методичного забезпечення безперервного професійного розвитку.
Забезпечення начально-методичного супроводу навчання та впровадження передового педагогічного досвіду щодо удосконалення навчально-методичної роботи.
Освоєння спеціалізованих інформаційно-освітніх середовищ, включаючи адміністрування та наповнення системи управління навчанням (LMS), у визначеній сфері діяльності ДНДІЛДВСЕ та Держпродспоживслужби.
Розвиток багатостороннього співробітництва у сфері безперервного професійного розвитку фахівців, як в Україні, так і за кордоном. Взаємодія і обмін досвідом у сфері навчання з іншими освітніми установами, міжнародними організаціями, проєктами міжнародної технічної допомоги тощо.
Співпраця з закладами вищої освіти, що здійснюють післядипломне навчання для фахівців ДНДІЛДВСЕ, спільна робота над розробкою змісту навчальних програм на основі аналізу поточних потреб.
Узагальнення і розповсюдження новітнього досвіду організації різних форм навчання в структурних підрозділах ДНДІЛДВСЕ та інших заінтересованих органах, установах, підприємствах.
Організація системи підготовки і підвищення кваліфікації, самоосвіти фахівців ДНДІЛДВСЕ та інших заінтересованих сторін у сфері новітніх освітніх технологій, зокрема використовуючи дистанційні навчальні платформи Всесвітньої організації охорони здоровʼя тварин (OIE Training Portal), Всесвітньої організації охорони здоровʼя (BOO3) (OpenWHO), Академія онлайн навчання Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), та інші.
Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:
Збирає потребу за тематичними напрямами та кількістю учасників на наступний рік для підвищення кваліфікації та стажування державних службовців і працівників (фахівців) Держпродспоживслужби в галузі ветеринарної медицини та лабораторної справи.
Бере участь у формуванні графіку навчання для державних службовців і працівників (фахівців) Держпродспоживслужби в галузі ветеринарної медицини та лабораторній справі.
Проводить роботу щодо розробки та впровадження ефективних методик навчання, систематизацію матеріалів та впровадження інноваційних технологій у навчальний процес для забезпечення високого рівня професійної підготовки учасників навчання.
Бере участь в розробленні навчальних програм, їх затвердження та погодження.
Здійснює заходи щодо систематичного оновлення навчальних матеріалів.
Створює умови для проведення підвищення кваліфікації, тренінгів, семінарів та інших навчальних заходів.
Здійснює моніторинг та звітність, веде реєстр учасників безперервного професійного розвитку.
Веде базу даних експертів з метою залучення їх під час створення навчальних програм та проведення навчальних заходів.
Проводить роботу з залучення фахівців і науково-педагогічних фахівців ДНДІЛДВСЕ для забезпечення навчального процесу та інших експертів (за потреби).
Освоює і розробляє методики навчання за допомогою веб-простору та LMS, а саме вебінарів, онлайн семінарів та навчальних сесій тощо.
Встановлює та підтримує партнерські відносини з іншими освітніми установами, міжнародними організаціями та проєктами міжнародної технічної допомоги в межах роботи Відділу.
Разом з іншими структурними підрозділами ДНДІЛДВСЕ бере участь в організації роботи щодо стажування фахівців ветеринарної медицини, працівників науково-дослідних інститутів з метою обміну та покращення професійних знань на базі ДНДІЛДВСЕ.