• In English
  • Семінар-тренінг на тему: “Система управління якістю в контексті проведення лабораторних досліджень на губчастоподібну енцефалопатію ВРХ”
    , опубліковано 25 October 2024 року о 12:12

    24 жовтня 2024 року в Навчальному центрі ДНДІЛДВСЕ відбувся семінар-тренінг для фахівців лабораторної мережі на тему: “Система управління якістю в контексті проведення лабораторних досліджень на губчастоподібну енцефалопатію ВРХ”.

    У заході активну участь взяли фахівці з уповноважених регіональних лабораторій Держпродспоживслужби, а також лабораторії, що претендують на цей статус.

    Головною метою семінару було розгляд та реалізація системи лабораторно-діагностичних заходів, спрямованих на отримання Україною статусу країни з контрольованим ризиком щодо ГЕ ВРХ (згідно з класифікацією ВООЗТ). Даний семінар-тренінг об’єднав науковців, фахівців, які обговорили актуальні питання щодо лабораторної діагностики пріонних інфекцій, управління якістю та забезпечення достовірності результатів при проведенні досліджень на ГЕ ВРХ, а також поділилися бгаторічним практичним досвідом з експрес-методів діагностики хвороб з точки зору патоморфологічних підходів. Були розглянуті демонстраційні вправи з верифікації методів (на прикладі імуноферментного аналізу при діагностиці ГЕ ВРХ).

    Зі вступним словом виступив Перший заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів ОСІЯН Олег Володимирович, який підкреслив надзвичайну важливість удосконалення системи управління якістю лабораторних досліджень та забезпечення підготовки України до отримання статусу країни з контрольованим ризиком. Це допоможе підвищити експортний потенціал яловичини та зміцнити позиції України на міжнародній арені. У своїй доповіді він зазначив про те, що хоча ГЕ ВРХ не зареєстрована в Україні, ми повинні бути готові до будь-яких можливих викликів. Місія Держпродспоживслужби полягає не лише у боротьбі з наслідками можливих катастроф, але й у попередженні ризиків їх виникнення. Наше завдання — бути готовими та напоготові, що дозволяє уникати криз. Навчальні заходи такого формату підвищують нашу здатність швидко реагувати та забезпечувати контроль, якщо така необхідність виникне.

    До відома: Україна має статус країни з невизначеним ризиком щодо ГЕ ВРХ. Невизначений статус України щодо ГЕ ВРХ перешкоджає відкриттю нових ринків для експорту яловичини. Для отримання статусу країни з контрольованим ризиком від ВООЗТ необхідні роки наполегливої роботи. Це статус, який відкриває двері до нових можливостей і значно підвищує міжнародний імідж держави.

    З 2017 року в Україні діє Програма визначення статусу щодо ГЕ ВРХ. Лабораторні дослідження серед цільових груп тварин є її ключовим компонентом, а успішне виконання цих досліджень демонструє міжнародним партнерам, що Україна не лише реагує, але й активно запобігає можливим загрозам.

    В цілому, такі семінари допомагають нашим лабораторіям рухатися вперед, демонструючи високий рівень професіоналізму. Його учасники є не просто дослідниками — вони ті, хто допомагає Україні розвиватись та зміцнювати свої позиції у світі.

    Завдяки таким заходам ми наближаємося до досягнення міжнародних стандартів і покращуємо систему діагностики в Україні.

    464276083_926706606156630_7355810324065255032_n
    DSC03515
    DSC_4634
    DSC_4653
    previous arrow
    next arrow
    464276083_926706606156630_7355810324065255032_n
    DSC03515
    DSC_4634
    DSC_4653
    previous arrow
    next arrow
    Call Now Button