• In English
  • Підвищення кваліфікації за спеціальною довгостроковою програмою на тему: «Вірусологія у ветеринарії: сучасні методи діагностики та моніторингу»
    , опубліковано 23 Листопада 2024 року о 17:17

    Підвищення кваліфікації за спеціальною довгостроковою програмою на тему: «Вірусологія у ветеринарії: сучасні методи діагностики та моніторингу»

    Продовжуючи зміцнювати і розвивати освітньо-наукову діяльність: в ДНДІЛДВСЕ відбулось підвищення кваліфікації за спеціальною довгостроковою програмою на тему «Вірусологія у ветеринарії: сучасні методи діагностики та моніторингу».

    Метою семінару було формування та поглиблення професійних компетентностей у галузі діагностики, профілактики, моніторингу та контролю вірусних хвороб тварин і птиці. Програма навчання  сформована з урахуванням  сучасних знань і практик щодо лабораторних методик для ПЛР, ІФА, МФА та РЗГА, які вкрай необхідні для точного виявлення вірусних інфекцій, зокрема сказу, грипу птиці та хвороби Ньюкасла.

    Семінар, організований навчально-методичним відділом Навчального центру ДНДІЛДВСЕ, складався з двох частин: дистанційної (у період з 11 по 15 листопада 2024 р.), та практичної (з 18 по 22 листопада 2024 р.). У процесі підвищення кваліфікації фахівці ветеринарних лабораторій з усієї України мали унікальну можливість удосконалити свої навички в діагностиці й контролі вірусних хвороб.

    Слухачів програми підвищення кваліфікації привітав директор ДНДІЛДВСЕ Олександр ПІЩАНСЬКИЙ, який підкреслив важливість проведення навчань і підвищення професійного рівня  для кожного, хто прагне розвитку, вдосконаленню та опануванню найкращих методичних, практичних, інформаційних технологій та інструментаріїв діяльності. У своєму вступному слові він побажав учасникам успіхів та мирного неба, наголосивши на необхідності підвищення кваліфікації для зміцнення системи ветеринарної медицини в Україні.

    Під час дистанційного навчання, що проводилося у форматі вебінарів, учасники ознайомилися з теоретичними основами біобезпеки та біозахисту, принципами дезінфекції й дезінфектантами для особливо небезпечних інфекцій. Спікери звертали увагу на концепцію «Єдиного Здоров’я», значення інтегрованого підходу до контролю вірусних інфекцій. Теоретична частина поєднувалася з тематичними дискусіями, аналізом практичних ситуацій та груповими вправами.

    Важливим є практична частина підвищення кваліфікації фахівців, яка включала заняття за методиками виявлення ДНК/РНК збудників вірусних хвороб методом ПЛР у реальному часі. Також фахівці мали змогу вдосконалити навички роботи з курячими ембріонами для діагностики грипу та хвороби Ньюкасла, а також покращити практику проведення досліджень на сказ за допомогою ІФА та РЗГА. В комплексі робіт використовували матеріали щодо правильного збору, транспортування та обробки зразків біоматеріалу.

    Учасники семінару, серед яких були фахівці державних та приватних лабораторій, відмітили високу якість проведення занять та зазначили цінність отриманих глибоких знань і посилення практичної складової для забезпечення високого рівня ветеринарного обслуговування в Україні та сталого розвитку галузі в цілому. Наприкінці програми слухачі успішно закріпили професійні знання з діагностики та моніторингу основних вірусних хвороб тварин і птиці, підвищили обізнаність у сфері біозахисту та біобезпеки, а також оволоділи принципами системи якості для проведення сучасних вірусологічних досліджень.

    Семінар підтвердив важливість професійного зростання фахівців в динамічному середовищі для ефективної діагностики, профілактики, моніторингу та контролю вірусних хвороб тварин і птиці, посилення інтеграції практики в освітній процес. Крім цього, залучення професіоналів галузі до проведення лекційних і практичних занять забезпечує актуальність та високий рівень підвищення кваліфікації фахівців у Навчальному центрі ДНДІЛДВСЕ.

    ДНДІЛДВСЕ дякує всім учасникам навчання (підвищення кваліфікації) за конструктивну роботу та активну участь.

    Особлива щиросердна подяка Збройним силам України! Завдяки мужності та самовідданості наших Захисників і Захисниць України ми маємо можливість працювати, розвиватися і вчитися! Їхня відвага і боротьба за мирне небо над Україною дозволяє нам продовжувати свою роботу, забезпечуючи здоров’я тварин та екологічну безпеку.

    Грип_2
    Снимок экрана 2024-11-11 в 09.42.38
    Вирус_птиц
    Снимок экрана 2024-11-11 в 09.56.50
    Seminar
    Снимок экрана 2024-11-12 в 10.10.10
    Вирусологи_Уховский
    Снимок экрана 2024-11-15 в 09.58.16
    Virus2
    Снимок экрана 2024-11-12 в 14.32.30
    Вирус_1
    Снимок экрана 2024-11-15 в 12.09.55
    Вирус_5
    Вирус_7
    Грип_11
    Грип_6
    Грип_7
    Uhbg_5
    Ігра_1
    Ігра
    previous arrow
    next arrow
    Call Now Button