• In English
  • Програма «ВЕТ ТЕСТ»: старт прийому заявок для перевірки професійного рівня
    , опубліковано 01 Квітня 2025 року о 13:13

    Програма «ВЕТ ТЕСТ»: старт прийому заявок для перевірки професійного рівня

    Для випробувальних лабораторій особливо важливим є продемонструвати сталу практику випробувань, що забезпечується внутрішнім та зовнішнім контролем якості випробувань. Участь лабораторій у програмах перевірки професійного рівня – є чи не найважливішим способом зовнішнього контролю якості, в якому зацікавлені як самі лабораторії, так і їх клієнти.

    Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) є провайдером перевірки професійного рівня «ВЕТ-ТЕСТ», акредитований Національним агентством з акредитації України (НААУ), відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17043:2017 «Оцінка відповідності. Загальні вимоги до перевірки професійного рівня» у сфері: перевірка професійного рівня лабораторій за хіміко-токсикологічними, радіологічними, мікробіологічними, бактеріологічними, імунологічними, вірусологічними, патоморфологічними та молекулярно-генетичними дослідженнями.

    Як провайдер програми перевірки професійного рівня «ВЕТ-ТЕСТ»,  ДНДІЛДВСЕ, відповідно до затвердженого календарного плану ППР «ВЕТ-ТЕСТ» (https://vet.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/kalendarnyj-plan-ppr-vet-test-2025.pdf), організовує та проводить раунди для випробувальних лабораторій незалежно від форми власності з метою забезпечення виконання ними вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025 щодо контролю достовірності результатів випробувань та перевірки професійного рівня.

    Відповідно до політики НААУ, що є національним органом з акредитації України, акредитована лабораторія повинна щонайменше один раз в межах циклу акредитації брати участь у раундах перевірки професійного рівня або відповідних міжлабораторних порівняннях з іншими акредитованими лабораторіями з випробувань за кожним напрямком своєї діяльності. Якщо акредитована лабораторія, без наявності відповідного обґрунтування, не виконує дані вимоги, НААУ може призупинити акредитацію для певної технічної діяльності зі сфери акредитації.

    Метою програми перевірки професійного рівня є:

    • порівняти продуктивність лабораторій-учасників і оцінити точність їх вимірювань;
    • оцінити рутинні методи лабораторій та перевірити їх метрологічну сумісність;
    • розвивати практичне застосування метрологічної простежуваності та невизначеності вимірювань;
    • надати лабораторіям можливість проведення навчання персоналу;
    • надавати органам з акредитації чи іншим особам докази ефективності лабораторії.

    Результати участі у раундах ППР можуть бути використані випробувальними лабораторіями для:

    • визначення ефективності роботи або проведення конкретних випробувань;
    • виявлення невідповідностей у роботі та сприяння у прийнятті необхідних заходів (наприклад, щодо компетентності персоналу, що виконує випробування);
    • підтвердження ефективності нестандартизованих методів випробувань;
    • визначення валідаційних характеристикметоду;
    • забезпечення додаткової довіри з боку замовників;
    • визначення характеристик для референтних матеріалів та оцінки їх придатності для використання у певних процедурах та методах випробувань.

    Як висновок, основна мета перевірок кваліфікації – надання випробувальним лабораторіям інструменту забезпечення якості виконання випробувань, що дозволяє їм порівнювати свої результати з результатами подібних лабораторій і застосовувати в необхідних випадках коригувальні дії з метою поліпшити їх роботу.

    Для участі в раундах ППР «ВЕТ-ТЕСТ» необхідно заповнити

    Заявку на участь: https://drive.google.com/file/d/1wyOsRVU4HV4vQN3LCV3JLO1I3TQ_gP5v/view

    Завізувати її у керівника установи та надіслати копію на електронну адресу: qm.dndildvse@gmail.com

    Call Now Button