• In English
  • Erasmus+

    Проект «Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи (Ag-Lab)» (586383-EPP-1-2017-1-SI-EPPKA2-CBHE-JP)

    Портал проекту ERASMUS+ AG-LAB

    Проект розпочався 14 листопада 2017 року.За результатами грантового конкурсу Erasmus+ 2017, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) отримав фінансування в рамках інституційного співробітництва (CBHE/ex-Tempus). Зокрема, ДНДІЛДВСЕ є одним з партнерів Університету Любляни (Словенія) в проекті «Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи (Ag-Lab)».

    Головна установа: Університет Любляни (Словенія).

    У проекті беруть участь 18 університетів і лабораторій зі Словенії, Франції, Італії, Польщі, України, Грузії та Молдови.

    Партнер №12 – Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

    Цілі і завдання проекту

    Основна мета проекту – поліпшити контроль якості агропродовольчих товарів в країнах, які нещодавно стали асоційованими членами ЄС, поліпшивши підготовку фахівців. Проект стосується частини Угоди, що стосується безпеки продуктів харчування і сільськогосподарської продукції, яка може бути забезпечена за допомогою відповідного лабораторного контролю і наближення до законодавства та стандартів ЄС.

    Роль ДНДІЛДВСЕ в проекті пов’язана з цілями і пріоритетами проекту. Його участь полягає у розробці кваліфікаційних характеристик та створенні спеціалізованих магістерських програм з лабораторної практики для спеціалістів ветеринарної медицини. Також Інститут бере участь у розробці та створенні спеціалізованих курсів для післядипломного навчання працівників лабораторій за напрямком ветеринарна медицина; участь у розробці та виготовленні електронних навчальних матеріалів; участь у розробці нових практик співробітництва між лабораторіями та університетами на основі взаємної вигоди.

    Загальна діяльність і методологія проекту

    Проект буде тривати 36 місяців. Він спрямований на створення 4 спеціалізованих курсів, присвячених лабораторній практиці в агропродовольчому секторі: ветеринарії, агрономії, тваринництві та харчових технологіях. Буде розроблений один проміжний курс. Пропоновані курси будуть також розроблені для післядипломного навчання.

    Поточна діяльність за проектом

    • 15.12.2017 року в НМЦ “Агроосвіта” у м. Києві відбулося засідання членів українського консорціюму щодо реалізації проекту. На засіданні були обговорені наступні питання: основні напрями роботи проекту, роль кожного члена консорціуму, підготовка першої наради координаційної групи та першої навчальної сесії (визначення змісту), що відбудеться в Києві в січні 2018 року. Ця зустріч була важлива з точки зору загального розуміння мети проекту та тих цілей, які мають бути досягнуті після його закінчення.
    • 15-16.01.2018 року в НМЦ “Агроосвіта” у м. Києві за проектом пройшла передстартова зустріч, в якій від ДНДІЛДВСЕ взяв участь заступник директора з наукової роботи, міжнародних відносин та інформаційно-наукового забезпечення А.О. Меженський.
    • 17-18.01.2018 року в НМЦ “Агроосвіта”відбулась перша навчальна сесія в рамках проекту. Від ДНДІЛДВСЕ участь у ній взяв А.О. Меженський.
    • 23-27.04.2018 року виконавці проекту від ДНДІЛДВСЕ Т.О. Гаркавенко та А.В. Маслюк взяли участь у навчальному тренінгу, який відбувся у VetAgroSup, м. Ліон, Франція.
    • 09-10.07.2018 року в м. Кишинів, Молдова, в Державному аграрному університеті Молдови відбулася зустріч керівної групи по ЄС проекту Erasmus+ “Improving skills in laboratory practice for agro-food specialists in eastern Europe” (AG-LAB). Від ДНДІЛДВСЕ, як одного з виконавців проекту, в даному заході взяла участь вчений секретар інституту Ганна Київська. На засіданні були представлені звіти по роботі проекту за перше півріччя 2018 року та обговорені плани та перспективи подальшої роботи.
    • 11-12.07.2018 року в м. Кишинів, Молдова, в Державному аграрному університеті Молдови відбулася друга навчальна сесія в рамках проекту. Від ДНДІЛДВСЕ участь у заході взяли О.В. Ложкіна та І.Л. Ружинська.
    • 04.10.2018 року в м. Києві, в НМЦ “Агроосвіта” відбулася робоча зустріч координаторів програми Erasmus+ з України, українських установ-учасників проекту у скайп-конференції з представниками установ-учасників Грузії. На порядку денному були розглянуті теми тренінгів для фахівців лабораторій на 2019 рік та орієнтовна програма тренінгу в грудні 2018 року у Львові. Від ДНДІЛДВСЕ участь у заході взяли заступник директора з наукової роботи, міжнародних відносин та інформаційно-наукового забезпечення А.О. Меженський та вчений секретар – завідувач науково-дослідного відділу організації наукової та міжнародної роботи Г.В. Київська.
    • 04-05.12.2018 року у м. Львові на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Гжицького відбулася чергова тренінгова сесія в рамках ЄС проекту Erasmus+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» (Ag-Lab), в якій взяли участь завідувачі лабораторій науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу ДНДІЛДВСЕ Т.М. Кішик, Ю.А. Омельчун та С.І. Медведенко.
    • 06-07.12.2018 року у Львові на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Гжицького відбулася координаційна нарада ЄС проекту Erasmus+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» (Ag-Lab), в якій взяла участь вчений секретар – завідувач НДВ організації наукової та міжнародної роботи Г.В. Київська як представниця ДНДІЛДВСЕ, що входить до консорціуму вищевказаного проекту. На нараді були представлені звіти установ-партнерів за друге півріччя 2018 року та обговорені плани на 2019 рік.
    • 11-13.03.2019 р. в ДНДІЛДВСЕ відбулася експертна місія в рамках ЄС проекту Erasmus+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» (Ag-Lab.). Експертом місії виступив пан Робер Жерар з VetAgroSup (м. Ліон, Франція). В ході тренінгів обговорювалися деякі питання діяльності метрологічної лабораторії, системи якості, а також відбулося робоче обговорення написання посібника для працівників лабораторій. У місія взяли участь представники НМЦ «Агроосвіта», ДНДІЛДВСЕ, Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції, Білоцерківського національного аграрного університету, НУБіП та Сумського національного аграрного університету.
    • 08-12.04.2019 р. в рамках програми Erasmus + Capacity Building «AG-Lab», на базі VetAgro-Sup, Франція, проходив тренінг для співробітників лабораторій і університетів, присвячений питанням метрології: розрахунок похибки вимірювань балансу результатів калібрування, термометр, піпетка, а також валідації методу ПЛР в режимі реального часу. Від ДНДІЛДВСЕ в тренінгу взяли участь Усаченко Н. і Васильєва В.
    • 15-16.04.2019 р. в рамках виконання ЄС проекту ERASMUS+ “Ag-Lab” відбулася координаційна нарада на базі VetAgroSup, м. Ліон, Франція. ДНДІЛДВСЕ як одного з партнерів проекту на нараді представила вчений секретар інституту Г.В. Київська. Основна увага наради була спрямована на звіт по діяльності проекту з початку 2019 року та обговорення роботи по написанню Посібника для фахівців лабораторій.
    • 18.04.2019 р. у рамках ЄС проекту Erasmus+ “Ag-Lab”, співвиконавцями якого є Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і Білоцерківський національний аграрний університет, на базі лабораторії з діагностики захворювань бактеріальної етіології науково-дослідного бактеріологічного відділу ДНДІЛДВСЕ відбувся практичний семінар-тренінг для студентів магістратури на тему “Організація роботи бактеріологічної лабораторії відповідно до вимог ДСТУ ISO 17025 та міжнародних вимог з біобезпеки та захисту”. Тренінг проводився спеціалістами зазначеної лабораторії.
    • 14-15.05.2019 р. в ДНДІЛДВСЕ відбулася друга експертна місія в рамках ЄС проекту Erasmus+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» (Ag-Lab.). Експертом місії виступив професор Університету Терамо (UniTE), Італія, Мануель Серджі. В ході тренінгів обговорювалася валідація методів для визначення забруднювачів у харчових продуктах з використанням газової та рідинної хроматографії. У місії взяли участь представники НМЦ «Агроосвіта», ДНДІЛДВСЕ, Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції.
    • 20-24.05.2019 р. в рамках проекту Erasmus+ Capacity Building «AG-Lab», на базі UniTE, м. Терамо, Італія, проходив тренінг для співробітників лабораторій і університетів, присвячений питанням хіміко-токсикологічних досліджень харчової продукції. Від ДНДІЛДВСЕ в тренінгу взяла участь Н. Пількевич.
    • 03-07.06.2019 р. в рамках проекту Erasmus+ Capacity Building “AG-Lab”, на базі WUELS, м. Вроцлав, Польща, відбувся тренінг для співробітників лабораторій та університетів, присвячений питанням використання методу ПЦР при дослідженнях якості та безпеки харчової продукції. Від ДНДІЛДВСЕ у тренінгу взяла участь канд. вет. наук, ст. наук. сп. О.С. Гайдей.
    • 22-25.10.2019 р. в рамках виконання ЄС проекту ERASMUS+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» (“Ag-Lab”) відбулася координаційна нарада на базі Тбіліського державного університету (TSU), м. Тбілісі, Грузія, та тренінг для співробітників лабораторій та університетів на базі Лабораторії Аграрного міністерства Грузії (LMA) та Кавказького міжнародного університету (CIU), присвячений питанням роботи в системі Moodle, відбору та визначенню якості зерна, ізоляціїї РНК при вивченні транскриптом, генетичному та молекулярно-генетичному аналізу та мультиваріативній статистиці (практичному підходу при аналізі харчової продукції). ДНДІЛДВСЕ як одного з партнерів проекту на нараді представили вчений секретар інституту Г.В. Київська та завідувач НДВ організації наукової та міжнародної роботи О.О. Пискун. Основна увага наради була спрямована на звіт про діяльність проекту з квітня 2019 року та обговорення участі університетів в обміні студентів та результатів впровадження пілотних магістерських програм. В тренінгу також взяли участь фахівці науково-дослідних відділів ДНДІЛДВСЕ А. Маслюк, Ю. Чедрик та Т. Дяченко.
    • 25.02.2020 р. в Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти (м. Київ) в рамках міжнародного ЄС проекту ERASMUS+ “Ag-Lab” відбувся семінар для стейкхолдерів. Цільовою аудиторією заходу були представники МОН України, Національного ERASMUS+ офісу в Україні, Міністерства економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства України, провідних університетів України аграрного профілю. На семінарі з доповідями про свою роботу в рамках проекту виступили члени консорціуму ERASMUS+ “Ag-Lab” від України. ДНДІЛДВСЕ представили заступник директора з наукової роботи, міжнародних відносин та інформаційно-наукового забезпечення Меженський А.О. та вчений секретар інституту Київська Г.В.
    • 12.05.2020 р. відбулася онлайн нарада керівного комітету ЄС проекту ERASMUS+ Ag-Lab, на якій було розглянуто питання щодо діяльності в рамках проекту в умовах карантину та плани на майбутнє. В онлайн зустрічі взяли участь представники всіх установ, що входять до консорціуму Ag-Lab. ДНДІЛДВСЕ на зустрічі представляла вчений секретар Київська Г.В.
    • 07.07.2020 р. відбулася онлайн моніторингова місія NEO Україна «Від теоретичного до практичного навчання в аграрних дослідженнях (ТОPAS)» міжнародного проекту ERASMUS+ “Improving skills in laboratory practice for Agri-Food specialists in Eastern Europe” (Ag-Lab). ДНДІЛДВСЕ представили Меженський А.О., Київська Г.В., Гайдей О.С., Пількевич Н.
    • 12.10.2020 р. відбулася онлайн нарада керівного комітету ЄС проекту ERASMUS+ Ag-Lab, на якій було розглянуто питання щодо діяльності в рамках проекту в умовах карантину та плани на майбутнє. В онлайн зустрічі взяли участь представники всіх установ, що входять до консорціуму Ag-Lab. ДНДІЛДВСЕ на зустрічі представляла вчений секретар Київська Г.В.
    • 24.02.2021 р. відбулася онлайн нарада керівного комітету ЄС проекту ERASMUS+ Ag-Lab, на якій було розглянуто питання щодо діяльності в рамках проекту в умовах карантину та плани на майбутнє. В онлайн зустрічі взяли участь представники всіх установ, що входять до консорціуму Ag-Lab. ДНДІЛДВСЕ на зустрічі представляла заступник директора з наукової та міжнародної роботи Київська Г.В.
    • 05.04.2021 р. в рамках проекту ERASMUS+ Ag-Lab відбулася відкрита онлайн-лекція для студентів-магістрантів, аспірантів та викладачів факультетів ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету та Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького на тему: “ПЛР – огляд і досвід використання в країнах СНД”. Лекція була організована ДНДІЛДВСЕ, лектор – завідувач науково-дослідного відділу біохімічних та молекулярних досліджень харчових продуктів, кормів та води ДНДІЛДВСЕ, канд. вет. наук, ст. наук. сп. О.С. Гайдей. Участь у даному заході взяло 95 осіб.
    • 13.04.2021 р. в рамках проекту ERASMUS+ Ag-Lab відбулися 2 відкриті онлайн-лекції для студентів-магістрантів, аспірантів та викладачів факультетів ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету та Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького на теми: “Теоретичні основи фізико-хімічних методів аналізу води, кормів та харчових продуктів рослинного і тваринного походження” та “Контроль якості риби та рибних продуктів за органолептичними та фізико-хімічними показниками”. Лекції були організовані ДНДІЛДВСЕ, лектор – старший науковий співробітник лабораторії фізико-хімічних досліджень науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу ДНДІЛДВСЕ, канд. вет. наук Н.І. Кляп. Участь у даному заході взяло 95 осіб.
    • 20.05.2021 р. в рамках проекту ERASMUS+ Ag-Lab Білоцерківським національним аграрним університетом та Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького для фахівців ДНДІЛДВСЕ були проведені 5 відкритих онлайн-лекцій на наступні теми: “Використання ІФА в лабораторній практиці. Основні помилки та їх попередження” (завідувач кафедри ветеринарно-санітарного інспектування, д-р вет. наук Сімонов М.Р., Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького); “Питання біобезпеки та біоризиків у лабораторії” (завідувач кафедри мікробіології і вірусології, д-р вет. наук, доц. Рубленко І.О., Білоцерківський національний аграрний університет); “Безпечне поводження з відходами та їх видалення із лабораторій” (завідувач кафедри ветеринарно-санітарного інспектування, д-р вет. наук. Сімонов М.Р., Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького); “Фальсифікації харчових продуктів та методи їх виявлення” (доцент кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського, канд. вет. наук Хіцька О.А., Білоцерківський національний аграрний університет); “Стандартні операційні процедури у лабораторії (SOP)” (завідувач кафедри мікробіології і вірусології, д-р вет. наук, доц. Рубленко І.О., Білоцерківський національний аграрний університет). Від ДНДІЛДВСЕ у даних заходах взяли участь 25 фахівців.
    • 24-27.08.2021 р. в рамках виконання ЄС проекту ERASMUS+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» (“Ag-Lab”) відбулася координаційна нарада та тренінг на базі Університету Любляни, Любляна, Словенія. Від ДНДІЛДВСЕ в даному заході взяли участь Київська Г.В., Пискун О.А., Пискун А.В. та Кравцова О.Л.
    • 14.09.2021 р. в рамках свівробітництва ДНДІЛДВСЕ з Білоцерківським національним аграрним університетом за міжнародним ЄС проектом ERASMUS+ Ag-Lab 14.09.2021 року науковцями ДНДІЛДВСЕ був проведений  Всеукраїнський семінар бактеріологів “Актуальні питання роботи мікробіологічної лабораторії. Валідація мікробіологічних методів. Оцінювання невизначеності. Мікробіологічний моніторинг антибіотикорезистентності збудників інфекційних хвороб тварин” на базі Інституту післядипломного навчання керівників і спеціалістів ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ. В семінарі взяли участь фахівці регіональних, міжрайонних та міських лабораторій Держпродспоживслужби, викладачі ІПНКСВН та ФВМ.
      Під час семінару фахівціми ДНДІЛДВСЕ було висвітлено ряд важливих питань, таких як:
      – Виконання Плану державного моніторингу щодо протимікробної резистентності у ветеринарній медицині. Глобальність, актуальність та шляхи подолання проблеми резистентності мікроорганізмів до протимікробних препаратів;
      – Організація роботи мікробіологічних лабораторій. Планування роботи відділу, формування заявок, списання витратних матеріалів, ведення документації відділу;
      – Валідація мікробіологічних методів досліджень;
      – Оцінювання невизначеності вимірювань в мікробіології;
      – Контроль якості поживних середовищ;
      – Функціонування внутрішньої системи управліня відповідно ДСТУ ISO/IEC 17025:2019.
    • 19-20.10.2021 р. в Виставковому центрі “КиївЕкспоПлаза” в рамках ХІІІ Міжнародної виставки LabComplEX 2021 проходить вже традиційна ІХ Науково-практична конференція “Лабораторні дослідження як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя та безпеки харчових продуктів”, організована ДНДІЛДВСЕ та ДНКІБШМ. В конференції беруть участь науковці інститутів, директори та фахівці регіональних лабораторій Держпродспоживслужби та інші зацікавлені особи. Також на конференції була представлена доповідь представниці НМЦ вищої та фахової передвищої освіти Людмили Степури щодо прогресу реалізації міжнародного ЄС проекту ERASMUS+ Ag-Lab.
    • 18-22.10.2021 р. в рамках ЄС проекту ERASMUS+ Ag-Lab відбувся тренінг для викладачів університетів та фахівців лабораторій в Університеті Терамо (UniTe), Італія. Від ДНДІЛДВСЕ в даному заході взяли участь Гайдей О., Шуляк С. та Марчук О.
    Call Now Button