• In English
  • Науково-дослідний епізоотологічний відділ

    Завідувач відділу:

    Тел.:

    Е-mail:

    Поштова адреса: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30.

    Діяльність відділу спрямована на:

    • Здійснення епізоотологічного моніторингу та оцінки епізоотичної ситуації регіонів країни, за результатами вивчення ветеринарно-санітарного і епізоотичного стану, аналізу ветеринарної звітності та результатів лабораторних досліджень;
    • Здійснення науково-методичних розробок щодо епізоотологічного моніторингу засобів і методів діагностики, профілактики і заходів боротьби з інфекційними хворобами тварин;
    • Вивчення, дослідження та прогнозування розповсюдження заразних хвороб тварин, включаючи вірогідність зоонозного характеру й завдання шкоди тваринам і людям та можливих наслідків.

    Основні функції відділу:

    • Вивчення та аналіз епізоотичної ситуації в країні, джерел виникнення, шляхів розповсюдження збудників інфекційних хвороб та факторів, що зумовлюють та сприяють їх поширенню. Оцінка ризику щодо виникнення інфекційних хвороб тварин на території України та можливого потрапляння їх у продукцію тваринництва.
    • Аналіз отриманих результатів лабораторних досліджень на інфекційні хвороби тварин та птиці регіональними державними лабораторіями Держпродспоживслужби та Інститутом, надання науково-обґрунтованих пропозиції власникам господарств (за їх зверненням).
    • Разом із спеціалістами Держпродспоживслужби фахівці відділу приймають участь в епізоотологічному дослідженні випадків виникнення хвороб спільних для тварин і людей, розробці ветеринарно-санітарних заходів з ліквідації та профілактики таких хвороб, забезпечуючи науковий супровід.
    • Надає методичну та консультативну допомогу територіальним органам Держпродспоживслужби щодо розроблення “Планів протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин та птиці в Україні”, та координуванню проведення цих моніторингових досліджень, узагальнює та аналізує результати проведених досліджень відповідно до плану моніторингу, за необхідності пропонує внесення пропозицій щодо змін і доповнень до них.
    • Співпрацює з зоологами, орнітологами, науковцями, спеціалістами обласних управлінь лісового та мисливського господарства та Держлісагенства, представниками Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР), мисливцями щодо визначення/уточнення термінів (строків) початку сезонної міграції територією України диких тварин, перелітних птахів, їх місць зупинок, корегуває терміни та комісійні виїзди робочих груп для відбору зразків патологічного/біологічного матеріалу для проведення моніторингових досліджень.
    • Приймає участь в розробці пропозицій та опрацьовує нормативно-правові акти з питань організації лабораторної справи в Україні щодо їх впровадження в практику ветеринарної медицини, а також надає відгуки і пропозиції щодо проектів інструкцій, положень, настанов, рекомендацій.
    • Бере участь у виконанні загальнодержавних програм у галузі ветеринарної медицини, проведенні наукових і науково-дослідних робіт, впровадженні нових методів епізоотологічних досліджень.

     Міжнародні програми, проекти і гранти:

    • UP4 “Аналіз ризиків, пов’язаних з окремими особливо небезпечними патогенами, що можуть переноситися перелітними птахами в Україні”;
    • UP10 «Регіональна оцінка ризиків передачі вірусу африканської чуми свиней (АЧС) у дикій фауні та через торгові шляхи («з поля до столу») в Україні ‒ підходи до розробки ефективних карантинних заходів і стратегій контролю за розповсюдженням вірусу»;
    • Проект з інститутом ім. Фрідріха Льоффлера “Посилення біобезпеки під час боротьби з критичними з точки зору розповсюдження патогенами тварин в Україні” (01/2020-12/2022).

    Slide 1
    Slide 2
    Slide 3
    previous arrow
    next arrow

     

    Slide 1

     

    Slide 1

     

    Slide 1


    Call Now Button