Перейти до основної сторінки
02 – 06 червня 2025 року ДНДІЛДВСЕ відвідав з робочим візитом міжнародний експерт з лабораторних питань Dr. Vadims Bartkevičs (доктор Вадимс Барткевич), керівник Лабораторії хімії Інституту безпеки харчових продуктів, здоров’я тварин і навколишнього середовища BIOR (Інститут BIOR, м. Рига, Республіка Латвія) та член Консультативного форуму Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA).
Було проведено ряд зустрічей під головуванням директора ДНДІЛДВСЕ Олександра ПІЩАНСЬКОГО та за участі заступника директора – керівника випробувального центру Наталії КУРЯТИ, заступника директора з наукового забезпечення лабораторної діагностики заразних хвороб тварин Галини АЛЄКСЕЄВОЇ, експерта проєкту ILCA Андрія МЕЖЕНСЬКОГО і керівників профільних структурних відділів ДНДІЛДВСЕ за напрямами діяльності.
Візит Dr. Bartkevičs відбувся в межах робочої поїздки до України, організованої в рамках проєкту «Подальша підтримка у погодженні українського законодавства, контролю та обізнаності із законодавством ЄС у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та добробуту тварин, а також фітосанітарії» (EU4SaferFood), який спрямований на підтримку адаптації українського законодавства та контролю у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та добробуту тварин до вимог Європейського Союзу.
Під час візиту було презентовано проєкт діяльності створених на базі ДНДІЛДВСЕ Національних референс-лабораторій (НРЛ) за напрямами «Здоров’я тварин» і «Харчові продукти та корми», обговорено європейські підходи до забезпечення функціонування таких НРЛ за напрямами, позначені ключові дослідницькі процеси та інфраструктурні можливості, а також закцентовано увагу на практичних аспектах роботи, координаційній ролі НРЛ, аналітично-консультаційних і арбітражних послугах у сфері показників за напрямами харчової безпеки та епізоотичного благополуччя і здоров’я тварин.
Особливу увагу приділили темам гармонізації лабораторних підходів, обміну досвідом між українськими та європейськими фахівцями, а також потенційним напрямкам майбутньої співпраці.
Dr. Bartkevičs також поділився досвідом функціонування НРЛ у Євросоюзі та потенційними шляхами їх адаптації до українських умов, зосередивши увагу на складанні Стратегічного плану діяльності та звітності щодо діяльності НРЛ; веденні фінансової звітності НРЛ; розмежуванні функціональних обов’язків персоналу, задіяного у роботі НРЛ; останніх змін у законодавстві Євросоюзу щодо моніторингу залишків ветеринарних препаратів тощо.
Такі зустрічі дозволяють ДНДІЛДВСЕ не лише виконувати дослідження, але й розуміти сучасні європейські стандарти та найкращі практики.
Ми переконані, що цей візит — ще один крок до того, щоб забезпечити якісну лабораторну діяльність на рівні провідних європейських інституцій.
Ми вдячні Dr. Vadims Bartkevičs за плідну співпрацю та обмін досвідом!
Попередняа
Наступна